Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Organizacja

Przedszkole czynne jest w godzinach 6.00-17.00. Zachęcamy do zapoznania się z Ramowym Rozkładem Dnia Przedszkola. Podstawa programowa wychowania przedszkolnego realizowana jest w godzinach 8.00-13.00.

Oprócz codziennych zajęć organizowanych przez nauczycieli poszczególnych grup w przedszkolu prowadzone są:

- zajęcia z religii,

-zajęcia z języka angielskiego,

-zajęcia rytmiczne (Bergamutka),

-zajęcia sportowe – Kangurek (dla chętnych).

Organizowane są spotkania z przedstawicielami wybranych zawodów, warsztaty plastyczne, gościmy teatry dziecięce z przedstawieniami. Dzieci uczestniczą w wycieczkach do kina, teatru, biblioteki rejonowej i innych miejsc zgodnie z oczekiwaniami i propozycjami  rodziców.

W organizacji pracy przedszkola uwzględniono doskonalenie u dzieci czynności samoobsługowych i kształtowanie  nawyków prozdrowotnych.

W naszym przedszkolu dzieci samodzielnie zdobywają umiejętności samoobsługowe pod kierunkiem nauczycieli i z pomocą całego personelu. Rozwijamy  u dzieci inicjatywę, samodzielność i wytrwałość.

W przedszkolu kształtujemy u dzieci poczucie tożsamości regionalnej, tworzymy warunki do poznania wartości materialnych, przyrodniczych i duchowych tkwiących w naszym regionie.

Celem naszym jest pokazać dziecku, jak radzić sobie z trudnościami i jak czerpać radość  nawet z najmniejszego zwycięstwa. Nasi absolwenci  będą umieli ukazać środowisku drzemiące w nich możliwości.